Чи варто виконувати балансування коліс із дорожнім тестом?

Що таке балансування коліс і чому воно таке важливе для безпечної та ефективної роботи вашого автомобіля? Балансування коліс – це процедура, яка допомагає вирівняти вагу на кожному колесі автомобіля. Розбалансовані колеса можуть спричинити безліч проблем – від нестабільного руху до передчасного зносу шин і підвіски.

Балансування коліс з дорожнім випробуванням дає можливість оцінити баланс ваших коліс під час руху по дорозі, забезпечуючи точне вимірювання балансу в режимі реального часу. Це допомагає виявити будь-які потенційні проблеми з колесами до того, як вони переростуть в більш серйозну проблему, що в довгостроковій перспективі заощадить ваш час і гроші.

У цій статті ми розглянемо причини розбалансування коліс, його ознаки та наслідки і пояснимо, як правильне балансування може подовжити термін служби вашого автомобіля. Ви дізнаєтеся, як часто слід робити балансування і скільки це коштує. Ми також порівняємо різні методи балансування коліс і порадимо, коли варто звертатися до професіоналів. Отже, якщо ви хочете, щоб ваш автомобіль їздив гладко, комфортно і був надійним – читайте далі!

Мета балансування коліс

Чи замислювалися ви коли-небудь, чому балансування коліс настільки важливе для вашого автомобіля? На перший погляд, це лише процедура вирівнювання ваги на кожному колесі. Однак насправді правильно збалансовані колеса забезпечують набагато більше переваг!

  • По-перше, вони знижують вібрацію і шум під час руху, роблячи поїздку набагато комфортнішою. Розбалансовані колеса створюють неприємну вібрацію, яка втомлює водія і пасажирів.
  • По-друге, правильне балансування подовжує термін служби шин і підвіски вашого автомобіля. Адже при розбалансуванні посилюється нерівномірне зношування деталей коліс та ходової частини.

Отже, балансування коліс призначене для підтримання комфорту та безпеки автомобіля. Регулярне балансування – запорука комфортної та безпечної їзди, а також економії на обслуговуванні вашого авто в майбутньому! Також ця процедура зменшує знос деталей підвіски, усуваючи надмірну вібрацію.

Коли слід балансувати колеса?

Колеса мають бути відбалансовані, коли:

  • під час переходу з літніх шин на зимові,
  • зняття шини з обода,
  • ви міняєте весь комплект коліс з літа на зиму,
  • ви наїхали на бордюр або велику вибоїну,
  • ви проїхали на одному комплекті шин понад 5 000 км,
  • ви керували автомобілем у складних умовах (наприклад, взимку).

Як розпізнати незбалансовані колеса?

Незбалансовані колеса досить легко діагностувати. Основним симптомом незбалансованих коліс є вібрація кузова під час руху та занос задньої частини під час проходження поворотів. Цей симптом вказує на те, що шини на задній осі автомобіля розбалансовані.

Вібрація, що відчувається на рульовому колесі, також є симптомом дисбалансу коліс. Вібрація в рульовому колесі є ознакою того, що колеса на передній осі розбалансовані. Вони можуть виникати як на дуже низьких швидкостях, так і при швидкій їзді.

Нерівномірний знос протектора, що супроводжується шумом у шинах, також є симптомом дисбалансу коліс. Нерівномірний знос протектора може бути результатом неправильної геометрії підвіски, але найчастіше це симптом дисбалансу коліс.

Балансування коліс із дорожнім тестом

Балансування коліс з дорожнім тестом означає, що балансувальний верстат має спеціальне пристосування, яке перевіряє поведінку шини під час руху. Багато балансувальних приладів, представлених на ринку, перевіряють тільки відхилення вантажу в колесі.

Дорожні випробування, з іншого боку, перевіряють, як поводиться колесо під навантаженням. Притискний ролик тисне на шину з силою до 650 кг, що імітує умови експлуатації колеса. В результаті верстат здатний збалансувати колесо з точністю до півграма, а також вказати, як повинна бути розташована шина по відношенню до обода. Балансувальний верстат Hunter з дорожнім тестом додатково оснащений лазером, який з точністю до міліметра показує, куди слід помістити вантаж.

Саме балансування коліс з дорожніми випробуваннями займає стільки ж часу, скільки і стандартне балансування, але коштує трохи дорожче.

Коли рекомендується проводити балансування коліс з дорожньою перевіркою?

При купівлі нових дисків і шин рекомендується балансування коліс з дорожніми випробуваннями. Якщо новий обід має виробничий дефект, роздруківка з балансувального верстата може послужити підставою для пред’явлення претензії.

Балансування алюмінієвих і сталевих коліс займає небагато часу і може захистити наш автомобіль від надмірних витрат. Правильно збалансовані колеса забезпечать рівномірне спрацьовування шин і підвіски, а це означає, що компоненти прослужать стільки, скільки передбачає виробник.

Їзда на незбалансованих колесах

Їздити довгий час з розбалансованими колесами, по-перше, небезпечно, а по-друге, нерентабельно. Крім того, незбалансовані колеса означають значне зниження безпеки руху – колесо, яке не ідеально сидить на дорозі, не має оптимального рівня зчеплення з дорогою. В екстреній ситуації, коли нам доводиться різко гальмувати, незбалансовані колеса можуть вирішити, станеться зіткнення чи ні.

Биті колеса також є перешкодою для системи безпеки ABS, оскільки вони втрачають зчеплення з дорогою. Незбалансовані колеса також спричиняють дуже сильні вібрації, які деякий час поглинатимуться компонентами підвіски – система боротиметься з колесом замість того, щоб гасити нерівності дороги. Заміна компонентів підвіски, які були наспіх зношені від ударів коліс, – це, як правило, витрати, яких водії бояться.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *