Що потрібно знати про автомобільні амортизатори

Автомобільні амортизатори є одними з компонентів, що найбільш інтенсивно використовуються під час руху. Амортизаторам доводиться приймати на себе основну частину вібрацій, що виникають під час руху. Як влаштовані амортизатори і чому вони такі важливі? Як дізнатися, чи потребують амортизатори заміни?

Що роблять амортизатори в автомобілі?

Основна функція амортизаторів – гасити великі коливання і зменшувати крен кузова під час проходження поворотів. Амортизатори також забезпечують рівномірний розподіл тиску на колеса. Крім того, вони забезпечують постійний тиск на дорожнє покриття, завдяки чому автомобіль завжди керований. Тому амортизатори в першу чергу призначені для забезпечення безпеки, а також для позитивного впливу на наш комфорт під час кожної поїздки. Завдяки наявності цих пристроїв автомобіль здатний ефективно виконувати раптові маневри, добре поводиться під час гальмування і має вельми істотний вплив на загальну керованість транспортного засобу.

Симптоми зносу амортизатора

На жаль, знос амортизаторів завжди прогресує дуже повільно, тому помітити момент зносу дуже складно. Симптоми зазвичай дуже малопомітні, хоча досвідчений водій відчує збільшення крену кузова, погіршення керованості та підвищену нервозність автомобіля. Крім того, сильно зношені амортизатори часто спричиняють низку симптомів, таких як загоряння ламп ABS і ESP під час плавного гальмування і стукіт у підвісці під час проходження поворотів. Крім того, нерівномірний знос шин є ознакою зношених амортизаторів.

Найпоширенішою несправністю, а також симптомом зношеного амортизатора є витік поршня, за якого корпус амортизатора повністю заливається маслом. Витікання мастила з амортизатора також дуже часто поєднується з руйнуванням гумових деталей, тому їзда з таким амортизатором проявляється в деренчанні підвіски.

Водіння з пошкодженими амортизаторами

Тривала експлуатація автомобіля зі зламаними амортизаторами призведе до деградації всіх металевих і гумових втулок, зносу тяг стабілізатора, зносу шин і постійного навантаження на пружини. Ці компоненти призведуть до того, що системи допомоги водієві не зможуть функціонувати належним чином. Зношений амортизатор збільшує гальмівний шлях і ймовірність раптової втрати контролю над автомобілем.

Коли слід замінити амортизатор?

Перш за все, стан амортизаторів слід регулярно перевіряти під час періодичного огляду автомобіля. Вимірювальні прилади перевіряють ефективність демпфірування системи підвіски. Результати вказуються у відсотках, де результат вище 70% означає повністю функціонуючу підвіску. Якщо результат тесту нижчий за 40%, то слід перевірити систему підвіски на наявність зношених компонентів. Важливо пам’ятати, що під час випробування перевіряється демпфуюча здатність всієї підвіски в зборі, а не тільки амортизаторів. Тому на додаток до випробування слід провести ретельний візуальний огляд підвіски.

Заміна амортизаторів – чи можна зробити це самостійно?

Заміна амортизаторів доволі проста, хоча й потребує використання спеціальних знімачів пружин. Крім того, відкрутити деякі старі та прикипілі болти може бути дуже проблематично. Однак якщо у нас достатньо самозречення і трохи майстерності, заміна амортизатора не буде проблемою.

Однак, якщо у нас немає навичок і часу на такі операції, набагато краще і простіше доручити заміну амортизатора професіоналам. Крім того, автомеханіки перевірять стан втулок і тяг. Якщо ці компоненти зношені, рекомендується замінити їх.

Незважаючи на простоту заміни, геометрія підвіски має бути відрегульована після будь-якого втручання в систему підвіски. Це необхідно для оптимального комфорту водіння.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *