Що стукає в автомобілі – список можливих причин

Під час руху автомобіль видає безліч різних звуків. Навіть проста зміна дорожнього покриття може створити зовсім інший звук. Однак якщо під час руху ви чуєте тривожний звук, якого раніше не було, слід почати шукати причину. Що стукає в автомобілі і що може бути причиною? Чи означає кожен стукіт відвідування гаража і витрати?

Стукіт у підвісці – це завжди погана ознака?

У більшості автомобілів більша кількість компонентів розташована в передній частині автомобіля. У результаті водій чує трохи більший гул автомобіля. До тих пір. У разі несправності підвіски автомобіля легкий гул перетворюється на дратівливий деренчливий шум у підвісці, який, якщо ним знехтувати, може мати серйозні наслідки для автомобіля, а також для безпеки водія і пасажирів.

Незважаючи на серйозність проблеми деренчання, водії часто недооцінюють її. Зрештою, автомобіль все ще працює, отже, він у хорошому робочому стані. А стукіт, можливо, коли-небудь мине.

Ніщо не може бути далі від істини! Щойно ви виявили стукіт у своєму автомобілі, необхідно відвідати автосервіс, щоб якомога швидше діагностувати причину, підвищити свою безпеку та мінімізувати витрати в майбутньому.

Стукіт в автомобілі – список причин

При появі стуку в автомобілі його слід якомога швидше виявити. Найчастіше стукіт виходить із підвіски або коліс. Це відбувається через те, що підвіска втрачає форму або пошкоджується на нерівних поверхнях.

Крім деренчання в підвісці, неприємні звуки доносяться і з-під капота. Йдеться про деренчливий двигун, який часто є передвісником значних витрат і дуже серйозних проблем.

Які можуть бути точні причини стуку в автомобілі?

Причиною стуку в двигуні може бути несправність:

 • подушки двигуна,
 • двомасовий маховик,
 • підшипники,
 • кривошипно-поршнева система.

Причина стуку в підвісці пояснюється низкою проблем, які, незважаючи на зовнішню видимість, нелегко діагностувати. Підвіска містить безліч систем і деталей, які в разі порушення регулювання можуть викликати стукіт. Найпоширенішими причинами є :

 • зламані амортизатори,
 • зламані пружини,
 • вибиті або зношені втулки важелів управління,
 • збиті шворні,
 • нещільний вихлоп,
 • люфт у рульовому механізмі.

Якщо під час руху чути деренчливий звук, він може бути спричинений такими причинами

 • недостатньо затягнуті болти,
 • пошкоджені підшипники маточини,
 • пошкоджені шарніри трансмісії.

Стук в автомобілі – що робити?

Щойно ви виявили стукіт у своєму автомобілі та визначили джерело неприємного стуку, необхідно відвідати автосервіс. Як ви могли прочитати в абзаці вище, іноді йдеться про підтягування болта або його заміну, а іноді – про серйозну несправність, що загрожує нашій безпеці. Крім того, применшення недоліків автомобіля подібне до збудованих у ряд кісток доміно. Перша неусунута несправність породжує лавину наступних несправностей і тим самим також збільшує вартість візиту в сервіс.

Щоб звести до мінімуму появу небажаних стукотів в автомобілі, дуже важливо регулярно проводити техогляд автомобіля, перевіряти розвал-сходження коліс і відвідувати діагностичні станції.

У професії водія важливі не тільки навички водіння, а й турбота про безпеку себе, своїх пасажирів та інших учасників дорожнього руху. Ефективний автомобіль – це насамперед безпечний автомобіль, яким можна користуватися, не турбуючись про своє здоров’я та безпеку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *