Що таке DTC BMW?

DTC (Dynamic Traction Control)- це система динамічного контролю тяги або «трекшен-контроль». Технологія є частиною комплексу DSC (Dynamic Stability Control) – Dynamic Stability Control системи курсової стійкості, яка використовується на всіх сучасних моделях BMW.

Активований DTC дає змогу їздити агресивніше за рахунок часткового зняття обмежень на пробуксовку. Оскільки DTC знижує стійкість авто, за замовчуванням вона відключена.

Детальніше про комплекс DTC

Через схожість абревіатур, виникає плутанина між призначенням систем DSC і DTC. Система DSC обмежує пробуксовку коліс і запобігає заносу автомобіля. Наприклад, якщо під час виходу з повороту ви вирішили прискоритися і одне з коліс починає пробуксовувати (швидше обертатися), комплекс DSC обмежить потужність мотора або обертання самого колеса за допомогою механічного актуатора.

Виникає відчуття, ніби автомобіль «заважає» водієві, їде «в натяг». Щойно колесо перестає буксувати, комплекс відключається. DSC активується самостійно- у цей час на панелі приладів починає блимати червоний трикутник.

Трекшен-контроль (DTC) забезпечує більш агресивний режим їзди при активній DSC. Суть у тому, що під час їзди пухкими поверхнями незначне прослизання коліс може навпаки підвищити їхнє зчеплення з дорогою. У цьому випадку активований комплекс DTC дає змогу домогтися більшого ступеня пробуксовування і знизити вплив системи DSC.

Коли потрібно вмикати DTC

  • Коли ви впевнені в зчіпних властивостях гуми і хочете отримати більш повний контроль над машиною (наприклад, на перегоновому треку).
  • Якщо ви вирішили «дрифтанути» – пустити авто в керований занос.
  • Коли ви їдете по снігу або бруду на невеликій швидкості і хочете підвищити зчіпні властивості гуми з поверхнею.
  • Під час старту з місця «враскачку».

Врахуйте, що активація DTC не означає автоматичного вимкнення DSC. При активованому трекшен-контролі система DSC продовжуватиме функціонувати і в потрібній ситуації втрутиться в роботу автомобіля.

Як відключити/включити DTC

  • Комплекс активується короткочасним натисканням на відповідну кнопку (на приладовій дошці загориться жовтий значок). При цьому система DSC залишається активною. У цьому випадку ви отримаєте більшу свободу дій і дозволите пробуксовку, але стабілізація все ще працюватиме і намагатиметься не дати вам піти в глибокий занос. Відключається трекшен-контроль також короткочасним натисканням кнопки.
  • Щоб вимкнути систему DSC, потрібно трохи потримати кнопку і потім відпустити. У підсумку стабілізація відключиться, а трекшен-контроль залишиться активним, тобто, машина буде «в повній бойовій готовності».

Система DTC покращує тягу автомобіля, але знижує його стійкість на високих швидкостях, тому за увімкненого трекшен-контролю будьте гранично обережні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *