Їзда на зимових шинах влітку – чи можна отримати штраф

Україна – це країна, де можна отримати штраф практично за все. На жаль, не існує штрафів за те, що безпосередньо впливає на нашу безпеку. Ще раз, у двох словах: за їзду на неправильних шинах не штрафують. Однак це не означає, що їзда на зимових шинах влітку є гарною ідеєю. Ми повинні регулярно міняти шини, і в цій статті ви дізнаєтеся, чому.

Чому воно того не варте

Їздити на шинах, не пристосованих до переважаючих погодних умов, просто небезпечно. Взимку літня шина не забезпечує достатнього зчеплення з дорогою. Те ж саме відбувається влітку при їзді на зимових шинах.

Шини пристосовані до умов того часу, і їзда в умовах, до яких вони не пристосовані, загрожує неприємностями. Якщо ми не дбаємо про власне здоров’я та свій автомобіль, то, будь ласка, подумайте про інших учасників дорожнього руху.

Водіння влітку на зимових шинах збільшує час гальмування – що станеться, якщо дитина вибіжить на дорогу? Чи буде в нас час на гальмування? Чи буде цей образ снитися нам до кінця життя?

Штраф за їзду на зимових шинах

В Україні немає штрафу за їзду на зимових шинах. Однак варто пам’ятати, що штрафи такого роду мають місце і за кордоном. У Чеській Республіці водіння взимку має здійснюватися на зимових шинах. Глибина протектора має бути не менше 4 мм.

У Німеччині та Словаччині ви також повинні їздити на зимових шинах. Ця вимога стосується доріг, які регулярно покриваються снігом і льодом.

Зимові шини і страхування влітку

Відсутність законодавчого зобов’язання їздити на шинах, що відповідають сезону, не робить зимове водіння недоцільним. Якщо ви стали причиною дорожньо-транспортної пригоди, а в протоколі події зазначено, що у вас стоять неправильні шини, ви ризикуєте отримати неприємності, пов’язані зі стягненням грошей зі страхової.

Усе залежить від положень у договорі. Хоча в правилах та умовах страхування зазвичай немає згадки про шини, в них є пункт про грубу недбалість. На цій підставі страховик може зменшити розмір компенсаційної виплати. Що таке груба необережність?

Водіння зі зношеними гальмами, старими шинами, шинами, що не підходять для дорожніх умов – про це варто дізнатися у свого страхового агента.

Коли слід замінювати шини?

Виробники шин чітко вказують терміни заміни шин. Коли середньодобова температура перевищує 7 градусів Цельсія, слід замінити зимові шини на літні. Коли середньодобова температура опускається нижче 7 градусів, ми повинні замінити літні шини на зимові.

Це відбувається тому, що гумова суміш, яка використовується в шинах, за певної температури починає змінювати свої властивості. Літні шини значно тверднуть при температурі нижче 7 градусів і тому працюють гірше. Зимові шини при температурі вище 7 градусів починають ставати м’якими, тому вони швидше зношуються.

Коли накладається штраф за шини?

Як ми вже говорили, в Україні не існує штрафу за їзду на неправильних шинах. Однак ви можете отримати штраф за їзду на шинах, що не відповідають вимогам безпеки. Що це означає? Шина з протектором менше 1,6 мм вважається дефектною.

Якщо в результаті використання шин, які не відповідають умовам, відбудеться зіткнення, ви можете викликати поліцію. У цьому випадку особа, яка спричинила зіткнення, отримає штраф.

Штраф можна отримати і за використання шипованих зимових шин. Це рішення не дозволено в нашій країні. Чому заборонено використовувати такі шини? Зими в нашій країні не настільки суворі, щоб використовувати такі шини. Крім того, в нашій країні достатньо, щоб сніг розтанув, щоб разом з ним розтанув і асфальт. Їзда на шипованих шинах призведе до ще більш швидкої деградації дорожнього покриття.

Якщо ви їздите взимку в горах, варто придбати ланцюги протиковзання. Це рішення прийнятне в Україні, якщо дорога, якою ви їдете, сильно засніжена. Крім того, ланцюги протиковзання необхідні на засніжених дорогах, позначених знаком – цей знак змушує водія використовувати ланцюги, принаймні, на провідній осі автомобіля.

Водіння на поганих шинах – наслідки

Німецька асоціація водіїв ADAC провела дослідження літнього гальмування на зимових шинах. Перед автомобілем, що розігнався до 100 км/год, було поставлено завдання зупинитися.

Автомобіль на зимових шинах зупинився на 16 метрів далі, ніж автомобіль на літніх шинах середнього класу. Що таке 16 метрів? Один невеликий зчленований автобус.

Що це означає під час аварії? Величезний ризик смертельних травм для нас і наших пасажирів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *