Як підготувати свій автомобіль до зими

Зима – один із найскладніших часів для нашого автомобіля. Руйнівний вплив морозу, висока вологість і сіль – ось лише деякі з чинників, які негативно впливають на стан автомобіля і всіх його деталей у зимовий період. Як ви можете допомогти пережити зиму і підготувати свій автомобіль до суворих умов? Ми склали список речей, які ви повинні перевірити або замінити до настання зими, щоб насолоджуватися повністю справним і безпечним автомобілем.

Заміна шин

Заміна літніх шин на зимові – це, безумовно, обов’язок, без якого краще не з’являтися на дорогах взимку. Перш за все, необхідно замінити всі чотири шини автомобіля. Незважаючи на різні переконання і поради про те, що міняти потрібно тільки передні шини, це не так. Найбільшу безпеку гарантують чотири повністю робочі шини з протектором не менше 4 мм.

Також варто пам’ятати, що компаунд, який використовується в зимових шинах, твердне і може перестати бути придатним через кілька років. Тому рекомендується замінювати зимові шини на нові максимум через п’ять років.

Правильні рідини

Перед настанням зими корисно замінити рідини у вашому автомобілі. Чи необхідно це? Якщо ви хочете зберегти свій автомобіль у хорошому стані, то так. Властивості охолоджувальної рідини дають змогу їй працювати навіть у найхолодніших умовах, але з часом рідина також втрачає свої властивості, і поріг її замерзання стає дедалі вищим і вищим. Замерзла охолоджувальна рідина – це перший крок до серйозної поломки двигуна.

Ще одна рідина, яку варто перевірити до настання зими, – це гальмівна рідина. Будь-які витоки призведуть до потрапляння води в гальмівну систему. Взимку присутність води значно знижує температуру кипіння гальмівної рідини, що робить гальмування дещо менш ефективним.

Зимову склоомивну рідину слід замінити спеціальною сумішшю, адаптованою до навколишніх умов. Зимова рідина для омивання має нижчу температуру замерзання і ідеально підходить для видалення сльоти та інших зимових забруднень з вітрового скла.

Регулювання коліс

Неправильно відрегульоване сходження коліс може сприяти виникненню небезпечних ситуацій на зимових дорогах. Кожен водій, який піклується про свій автомобіль, повинен мати звичку хоча б раз на рік проводити перевірку підвіски.

Сніг на дорогах часто приховує вибоїни, які можуть дуже швидко пошкодити добре вирівняне сходження коліс. Водіння з погано вирівняними колесами означає, що ви можете дуже швидко потрапити в занос, з якого набагато важче вибратися, ніж на автомобілях з добре вирівняними колесами.

Зимові аксесуари

Під час підготовки автомобіля до зими не забудьте про аксесуари, які допоможуть вам використовувати автомобіль взимку. Скребок для вітрового скла разом із підмітальною машиною просто необхідні, особливо якщо ви не тримаєте машину в гаражі. У сильні морози також корисно встановити розморожувач вітрового скла.

Стартерні дроти мають бути в автомобілі цілий рік, але саме в зимовий період вони можуть виявитися більш необхідними, коли двигун буде насилу запускатися і нам доведеться вдатися до допомоги двигуна іншого автомобіля.

Ланцюги для шин не стануть у пригоді на рівних дорогах, але якщо ми збираємося в гори взимку, то це дуже важливий елемент автомобільного устаткування, який допоможе нам дістатися до різних височин.

Ще одним важливим аксесуаром є розморожувач замків. Однак тут варто пам’ятати, що ми не зберігаємо його в машині! Непогано носити в кишені піджака пляшечку з розморожувачем, оскільки його призначення – допомогти вам сісти в машину, особливо в старі моделі, які відкриваються ключем.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *