Вплив розміру коліс на комфорт поїздки

Розмір коліс має насамперед естетичні переваги. Однак не всі знають, що розмір коліс має величезне значення для наших систем безпеки, таких як гальмівна система, ABS і контроль тяги. Автомобілі омологуються для дорожнього руху з урахуванням того, що їхні колеса матимуть певну висоту і ширину. Чи має сенс встановлювати колеса більшого розміру? Як зробити подорож комфортнішою?

Колеса – або що саме?

Колесо автомобіля складається з двох компонентів: обода і шини. Обід призначений для розміщення на ньому шини. Крім того, обід є сполучною ланкою між маточиною колеса і шиною. З іншого боку, завдання шини – поглинати нерівності дороги та забезпечувати необхідний рівень зчеплення під час розгону та гальмування, а також під час руху на поворотах. Конструкція шини також дає змогу відводити воду з-під протектора, якщо це необхідно. Шини – найважливіша частина автомобіля, оскільки вони з'єднують автомобіль з дорогою.

Зміна розміру коліс – чи можливо це?

Зміна розміру коліс, встановлених на транспортному засобі, можлива і дозволена виробником транспортного засобу за умови, що зовнішній діаметр коліс не зміниться більш ніж на 2%. Крім того, необхідно стежити за тим, щоб обід і шина мали розмір, дозволений для даного автомобіля, і не виступали за контури автомобіля. Перехід на колеса більшого розміру, ніж рекомендовано, може призвести до спотворення показань одометра автомобіля – те саме стосується і спідометра. Крім того, занадто велике колесо може спричинити проблеми з роботою таких допоміжних систем, як протибуксувальна система або ABS. Отже, відповідаючи на запитання, винесене в заголовок, можна змінити розмір коліс – але робити це потрібно з розумом.

Переваги та недоліки великих коліс

Заміна стандартних маленьких сталевих коліс на більші і красивіші легкосплавні диски – це насамперед візуальна зміна. Однак важливо знати, що більший обід змусить вас використовувати шину з нижчим бічним профілем. Ширша шина в оптимальних умовах покращує зчеплення автомобіля з дорогою, тим самим скорочуючи гальмівний шлях.

У цей момент важливо згадати те, що було написано раніше: шина відповідає за комфорт і безпеку. Встановлення на автомобіль шин з меншим профілем призведе до того, що шини будуть значно гірше амортизувати нерівності, що знизить комфорт поїздки. Крім того, шини більшого розміру мають бути ширшими, що негативно позначається на акустичному комфорті – шини значно гучніші. Крім того, ширші шини негативно впливають на гальмування на мокрому асфальті, а також знижують зчеплення з дорогою під час руху по бруду або піску.

Як щодо меншого колеса?

Носіння занадто маленького колеса також пов'язане з ризиком. Занадто вузька шина також означає зниження зчеплення з дорогою – як на сухому, так і на мокрому асфальті. Вузькі шини з високим профілем також можуть викликати неприємне розгойдування кузова під час їзди нерівностями. З іншого боку, великий бічний профіль дає змогу плавно долати будь-які нерівності, а також знижує ризик пошкодження обода під час наїзду на вибоїну або бордюр.

Які колеса вибрати?

Першим кроком під час заміни коліс має бути пошук інформації про допустимі розміри дисків і шин. Тільки після отримання цієї інформації можна приступати до пошуку нових коліс. Якщо ви хочете поліпшити візуальний ефект і керованість автомобіля на асфальті, рекомендується вибрати обід великого розміру. Якщо ж ви хочете незначно поліпшити зовнішній вигляд свого автомобіля, але водночас дбаєте про комфорт і зручність, то оптимальним рішенням буде вибір колісних дисків того самого розміру, що й у вас, або, навпаки, на один дюйм більших – у цьому разі ви збережете комфорт вашого автомобіля, але водночас зміните його зовнішній вигляд. Важливо пам'ятати, що після будь-якого втручання в систему підвіски автомобіля необхідно провести регулювання підвіски.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *