Розмір коліс: як він впливає на комфорт поїздки

Розмір коліс в першу чергу має естетичні переваги. Однак не всі знають, що розмір коліс має величезне значення для наших систем безпеки, таких як:

  • гальмівна система,
  • система ABS,
  • контроль тяги.

Автомобілі проходять омологацію для дорожнього руху з урахуванням того, що їхні колеса матимуть певну висоту і ширину. Чи є сенс встановлювати колеса більшого розміру? Як можна зробити подорож комфортнішою?

Колесо автомобіля складається з двох компонентів: обода і шини. Обід призначений для розміщення на ньому шини. Крім того, обід є сполучною ланкою між маточиною колеса і шиною. З іншого боку, завдання шини – поглинати нерівності дороги та забезпечувати необхідний рівень зчеплення під час розгону та гальмування, а також під час руху на поворотах. Конструкція шини також дає змогу відводити воду з-під протектора, якщо це необхідно. Шини – найважливіша частина автомобіля, оскільки вони з’єднують автомобіль з дорогою.

Зміна розміру коліс – чи можливо це?

Зміна розміру коліс, встановлених на транспортному засобі, можлива і дозволена виробником транспортного засобу за умови, що зовнішній діаметр коліс не зміниться більш ніж на 2%. Крім того, необхідно стежити за тим, щоб обід і шина мали розмір, дозволений для даного автомобіля, і не виступали за контури автомобіля. Перехід на колеса більшого розміру, ніж рекомендовано, може призвести до спотворення показань одометра автомобіля – те саме стосується і спідометра.

Крім того, занадто велике колесо може спричинити проблеми з роботою таких допоміжних систем, як протибуксувальна система або ABS. Отже, відповідаючи на запитання, винесене в заголовок, можна змінити розмір коліс – але робити це потрібно з розумом.

Переваги та недоліки великих коліс

Заміна стандартних маленьких сталевих коліс на більші і красивіші легкосплавні диски – це насамперед візуальна зміна. Однак важливо знати, що більший обід змусить вас використовувати шину з нижчим бічним профілем. Ширша шина в оптимальних умовах покращує зчеплення автомобіля з дорогою, тим самим скорочуючи гальмівний шлях.

Важливо нагадати, що шини грають ключову роль у забезпеченні комфорту і безпеки під час водіння. При виборі шин для автомобіля необхідно враховувати декілька важливих моментів.

  • Встановлення шин з меншим профілем на авто може призвести до погіршення амортизаційних характеристик. Це, в свою чергу, призведе до меншого комфорту під час поїздки, оскільки шини менше поглинають нерівності дороги.
  • Широкі шини більшого розміру можуть бути гуччими під час руху, що впливає на акустичний комфорт пасажирів. Крім того, такі шини можуть негативно впливати на гальмування на мокрому асфальті, оскільки мають менший зчеп з дорогою. Під час руху по бруду або піску, широкі шини також можуть погіршити зчеплення з дорогою, що зробить поїздку менш безпечною.

Отже, вибір розміру і типу шин для автомобіля важливо розглядати з урахуванням як комфорту, так і безпеки на дорозі.

Як щодо меншого колеса?

Носіння занадто маленького колеса також пов’язане з ризиком. Занадто вузька шина також означає зниження зчеплення з дорогою – як на сухому, так і на мокрому асфальті. Вузькі шини з високим профілем також можуть викликати неприємне розгойдування кузова під час їзди нерівностями. З іншого боку, великий бічний профіль дає змогу плавно долати будь-які нерівності, а також знижує ризик пошкодження обода під час наїзду на вибоїну або бордюр.

Які колеса вибрати?

Першим кроком під час заміни коліс має бути пошук інформації про допустимі розміри дисків і шин. Тільки після отримання цієї інформації можна приступати до пошуку нових коліс. Якщо ви хочете поліпшити візуальний ефект і керованість автомобіля на асфальті, рекомендується вибрати обід великого розміру. Якщо ж ви хочете незначно поліпшити зовнішній вигляд свого автомобіля, але водночас дбаєте про комфорт і зручність, то оптимальним рішенням буде вибір колісних дисків того самого розміру, що й у вас, або, навпаки, на один дюйм більших – у цьому разі ви збережете комфорт вашого автомобіля, але водночас зміните його зовнішній вигляд. Важливо пам’ятати, що після будь-якого втручання в систему підвіски автомобіля необхідно провести регулювання підвіски.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *